Sunday, January 23, 2022
CONTOH RPH PENGGILIRAN
BAHASA MELAYU SJK
TAHUN 5
RANCANGAN PENGAJARAN
HARIAN |
||||
MATA PELAJARAN |
||||
BAHASA MELAYU TAHUN LIMA |
||||
MINGGU |
43 |
TARIKH HARI |
11/1/2022 |
|
Selasa |
||||
KELAS |
VIVEGAM |
MASA |
11.35pg – 12.35tgh hari |
|
TEMA |
Bijak Sains, Mesra Teknologi dan Inovasi |
|||
TAJUK |
Bermanfaatnya Sains |
|||
STANDARD KANDUNGAN |
2.1 Asas membaca dan memahami |
|||
STANDARD PEMBELAJARAN |
2.1.1 Membaca dan memahami maklumat tersurat dan tersirat untuk
memberikan respons |
|||
KEMAHIRAN |
Kemahiran Membaca |
|||
OBJEKTIF |
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: |
|||
1.
Membaca dan memahami sekurang – kurangnya
2/3 maklumat tersurat dan tersirat dengan betul dan tepat. 2.
Memberikan respons dengan baik. |
||||
KRITERIA KEJAYAAN |
Murid
dapat: |
|||
1.
menbaca
di hadapan kelas |
||||
|
KUMPULAN A
|
KUMPULAN
B |
||
AKTIVITI PdP |
Set Induksi 1.
Murid bersedia untuk pdpc. 2.
Murid menyanyi lagu untuk menceriakan kelas. 3.
Murid mendengar penerangan tentang pentingnya tenaga kita dengan bimbingan guru. Aktiviti
TP3 & TP4 (Pengukuhan) 4. Murid meneliti dan
memahami petikan. 5. Murid berbincang
tentang isi tersurat dan tersirat. 6. Murid menyenaraikan 2 isi tersurat dan tersirat. Murid
memberikan respons di hadapan kelas dengan bimbingan guru. .(memberikan
respons) 7. Murid menulis isi tersurat dan tersirat serta respons yang disenaraikan
tadi. - Write
It Out (Tuliskanlah) 8. Murid berbincang nilai yang dipelajari daripada petikan tersebut.
TP5 (Penggayaan) 9. Murid meneliti dan memahami
petikan. 10. Murid berbincang
tentang isi tersurat dan tersirat. 11. Murid menyenaraikan 2 isi tersurat dan tersirat. Murid
memberikan respons di hadapan kelas.(memberikan respons) 12. Murid menulis isi tersurat dan tersirat serta respons yang disenaraikan
tadi dalam peta titi - Write It Out (Tuliskanlah) 13. Murid berbincang nilai yang dipelajari daripada petikan tersebut.
Penutup 14.
Murid merumuskan isi
pelajaran 15.
Murid menulis refleksi pembelajaran dalam
lot parking. 16.
Murid bersedia untuk kelas seterusnya. |
Aktiviti
1. Guru berkongsi
video tentang guru tentang tajuk
pembelajaran 2.
Guru
berkongsi pautan kuiz.
|
||
BUKU |
Buku Teks hlmn 144 |
|||
ABM/BBM |
Lagu (youtube) |
|||
PKJR SK |
- |
|||
PKJR SP |
- |
|||
PAK-21 |
|
|||
PAK-21 |
|
|||
STRATEGI PdP |
KP - Interpersonal |
EMK : ILMU |
Sains dan Teknologi |
|
KBAT |
Menilai - Mentafsir |
EMK: NILAI |
Menghargai |
|
PENILAIAN P&P |
|
PETA PEMIKIRAN |
- |
|
LATIHAN
|
PEMULIHAN |
PENGAYAAN |
PENGUKUHAN |
|
REFLEKSI |
|
-
PROFIL PEMBELAJARAN Tajuk Pembelajaran 5.0 ASPEK TATABAHASA Standard Kandungan 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut k...
-
TEKNIK SALAM CONTOH AYAT: Subjek aktiviti lokasi alat motif Hazri menebas semak belakang rumah sabit kawasan bersih AYAT L...
-
KATA ADJEKTIF Kata adjektif ialah istilah yang menerangkan sifat benda hidup atau benda bukan hidup. Kata adjektif dapat menggambarkan k...